Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 KM e-CVT – Ekonomiczne Auto czeka na Ciebie!

Auto posiada 1.8-litrowym napędem hybrydowym o mocy 122 KM. Dodatkowo w aucie została zainstalowana instalacja gazowa.

Spokojny styl jazdy sprzyja efektywnemu odzyskiwaniu energii kinetycznej (przez dotaczanie czy łagodne hamowanie) i pozwala najlepiej wykorzystać potencjał „samoładującej” się hybrydy. Zdaniem producenta, hybrydowa Corolla spali średnio 3,4-3,8 l/100km i na pełnym baku (43l) i w sprzyjających warunkach, przejedzie ponad 1000 kilometrów. W naszym teście na trasie Warszawa-Gdańsk-Warszawa (jadąc S7 przez Płońsk, Ostródę i Elbląg) auto zużyło średnio 5,8 l/100 km. Po mieście komputer pokazał 5,5l/100km, natomiast na autostradzie zmierzyliśmy 6,2 l/100 km.

Corolla pewnie zachowuje się na drodze, ma dużą stabilność w jeździe na wprost, także na zakrętach. Układ kierowniczy jest dokładny, chodzi lekko i daje dobre wyczucie drogi. Hamulce są bez zarzutu. Komfort jazdy jest bardzo dobry. W mieście, podczas spokojnej jazdy auto jest bardzo ciche (w trybie elektrycznym słychać praktycznie tylko szum opon).

Układ przekładni planetarnej i dwóch silników-generatorów elektrycznych stanowi sterowaną elektronicznie bezstopniową skrzynię biegów, nazwaną e-CVT (electric Continuously Variable Transmission), a hybrydową Corollą jeździ się analogicznie, jak zwykłym automatem. Bezstopniowa przekładnia CVT sprawuje się lepiej niż w poprzednich modelach Toyoty, którymi jeździliśmy. Jest cichsza, przynajmniej takie odnieśliśmy wreażenie. Gwoli wyjaśnienia, konstrukcja ta pozwala utrzymywać prędkość obrotową silnika na stałym poziomie, niezależnie od zmian prędkości samochodu. Moment jest dostarczany na koła płynnie, bez przerw na zmiany biegów. Trzeba jednak uwzględnić, że podczas dynamicznego przyspieszania (przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu) robi się głośno. Aby dobrnąć do maksymalnego momentu obrotowego, trzeba wkręcić silnik na blisko 4000 obr./min.

Corolla 1.8 Hybrid jest samochodem pod każdym względem przyzwoitym. Jest dynamiczna, dobrze wyciszona, może się podobać, a prowadzenie sprawia przyjemność. Hybrydowy napęd dobrze pasuje do ruchu miejskiego, ale daje też radę podczas jazdy w trasie lub autostradą.

WYPOSAŻENIE
  • Moc: 122 km
  • Kamera cofania
  • Gniazdo USB
  • Wielofunkcyjna kierownica
  • Automatyczna skrzynia biegów
  • Nawigacja
  • Klimatyzacja
  • Automatyczne światła
CENNIK
Okres Najmu Cena / dzień
1-2 dni 150
3-4 dni 140
5-7 dni 120
miesiąc kontakt telefoniczny

KONTAKT:

+48 698 516 470